Дорогі колеги, Ми раді запросити вас на майстер-клас з теми "Кардіогенний шок". Це складний і небезпечний клінічний синдром, який вимагає досить агресивного і швидкого лікування, щоб уникнути негативних наслідків. На майстер-класі ми розглядаємо основні причини виникнення кардіогенного шоку, його фізіологію і прогностичні фактори, а також основні напрямки тактики лікування. Окрему увагу ми приділяємо методам механічної циркуляторної підтримки в лікування кардіогенного шоку.
Кардіогенний шок - це складний клінічний синдром, який починається з порушення серцевої функції, приводить до системної гіпоперфузії, та характеризується гемодинамічними, нейрогуморальними і метаболічними змінами, що прогресують без лікування. Як розпізнати кардіогенний шок, його епідеміологія, наукові дані щодо методів лікування та які проблеми залишаються навколо цього найважчого стану в кардіології ви дізнаєтеся в цій частині майстер-класу.
Детально про те, що таке петля тиск-обʼєм, які показники і як саме характеризують діяльність серця та які патофізіологічні стадії проходить кардіогенний шок в своєму розвитку.
Чим відрізняється кардіогенний шок при інфаркті міокарді від декомпенсації хронічної серцевої недостатності, які є профілі гемодинамічного перевантаження при кардіогенному шоці і чому це важливо? Про це у третій частині майстер-класу.
Які цілі в лікуванні шока, як впливають різні засоби механічної циркуляторної підтримки на гемодинаміку і фізіологію серця і для чого потрібен катетер в легеневій артерії? А до того, ще пара цікавих клінічних випадків.
Дані Українського реєстра кардіогенного шоку, концепція ефективної реперфузії, алгоритм лікування кардіогенного шока і куди нам рухатися далі - про все це в цьому дуже важливому фрагменті.
Все про внутрішньо-аортальну балонну контрпульсацію - від показів і налаштування до ведення і алгоритму відключення.